Listed today

1 room apartment of 33m² in Stockholm

Skogängsvägen 42A, 163 48 Stockholm, Sweden

9 991 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 22-05-2026

apartment for rent at Spånga

Välkommen till denna ljusa och välplanerade lägenhet i växande Bromstensstaden. Här finner du en härlig lägenhet med vitmålade väggar, ljust parkettgolv av ek och fönsterbänkar i granit. I hallen finns en mindre yta med klinkergolv. Köket har vit skåpinredning med kakel som stänkskydd och laminatbänkskiva. Köket är utrustat med spis med induktionshäll, varmluftsugn, kyl/frys, diskmaskin samt plats för mikrovågsugn. Badrummet är helkaklat och har klinkergolv. Dusch med duschväggar i klarglas, spegelskåp samt tvättställ med kommod. Här finns även handdukstork samt tvättmaskin/torktumlare. Denna lägenhet har balkong. Observera att bilder är exempelbilder och avvikelser kan förekomma.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

33 m²

Price

9 991 kr

Rental period

Unlimited

Available from

22-05-2026

Balcony

Yes

Price per m²

303 kr

Map

The listing is located at Skogängsvägen 42A, 163 48 Stockholm, Sweden

Loading map