2 rooms apartment of 34m² in Västerås

Förstadsvägen 10, 724 65 Västerås, Sweden

6 900 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 20-04-2026

apartment for rent at Västerås

Välkommen till denna ljusa 1,5-rumslägenhet med fin utsikt och smart planlösning! Belägen i ett lugnt äldre område på väster, bara fem minuter med cykel från stadens puls. Lägenheten har fiber för snabb internet, en vacker trädgård med uteplats och äppel- och päronträd – perfekt för avkoppling. Nära till busshållplats och välsorterad matbutik. Möjlighet att hyra parkeringsplats med elladdare. En unik chans att bo bekvämt och naturnära – kontakta oss idag för mer info eller visning!

Property type

apartment

Rooms

2

Size

34 m²

Price

6 900 kr

Rental period

Unlimited

Available from

20-04-2026

Garden

Yes

Rural

Yes

Parking

Yes

Price per m²

203 kr

Map

The listing is located at Förstadsvägen 10, 724 65 Västerås, Sweden

Loading map