Listed today

3 rooms apartment of 86m² in Västerås

Liegatan 13, 721 32 Västerås, Sweden

12 310 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 13-05-2026

apartment for rent at Västerås

KAMPANJ! Just nu får du 3000 kr rabatt i månaden i två år när du tecknar avtal på denna lägenhet. Marknadsförd hyra är rabatterad hyra. Erbjudandet gäller nya kunder hos Willhem. Ordinarie hyresnivå är 12310kr OM LÄGENHETEN Köket har hällspis med varmluftsugn, separat kyl och frys i fullhöjd. Badrummet är helkaklat med klinkergolv, dusch och handdukstork. Golvet är genomgående laminatgolv, förutom i vardagsrummet som har parkettgolv. Lägenheten är utrustad med säkerhetsdörr. PARKERING Lediga platser annonseras ut på Willhems egna hemsida. ÖVRIGT Internet via Telia, kund har eget avtal. Tv utbud lagom ingår, kund beställer tv-box direkt från Telia. Värme och vatten ingår i hyran, hushållsel tillkommer. OBS! Avvikelser från planritning kan förekomma.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

86 m²

Price

12 310 kr

Rental period

Unlimited

Available from

13-05-2026

Parking

Yes

Price per m²

143 kr

Map

The listing is located at Liegatan 13, 721 32 Västerås, Sweden

Loading map