3 rooms apartment of 99m² in Södertälje

Ängsgatan 1 A, 151 34 Södertälje, Sweden

14 598 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-06-2026

apartment for rent in Ängsgatan 1A, Södertälje, 15134

Välkommen till denna rymliga och charmiga 3:a på Ängsgatan 1A! Tillträde enligt överenskommelse! Här bor du centralt i Södertälje med gångavstånd till stadskärnan och goda kommunikationer som tar dig till Stockholm City på cirka 30 minuter. Lägenheten erbjuder generösa ytor och en härlig planlösning. Vardagsrummet präglas av en dekorativ öppen spis (ej i bruk) som tillför karaktär och en trivsam atmosfär. Bostaden har en fin kombination av parkettgolv och plastmatta, samt ett helkaklat badrum. Äldre lägenhet med charm som ska underhållas. Lägenheten kommer att utrustas med nya vitvaror och målas om helt ...

Property type

apartment

Rooms

3

Size

99 m²

Price

14 598 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-06-2026

Price per m²

147 kr

Map

The listing is located at Ängsgatan 1 A, 151 34 Södertälje, Sweden

Loading map