Listed today

2 rooms apartment of 37m² in Malmö

Kronetorps allé 12, 232 39 Arlöv, Sweden

7 359 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 05-08-2026

apartment for rent in Arlöv

Välkommen till Kronetorpstaden! Lägenheten är från 2021 och har ett fullt utrustat kök med integrerade vitvaror, sovrum med garderobsskåp, badrum med egen elektrisk golvvärme och tvättmaskin, centralt ventilationssystem och vattenburen golvvärme. Värme och Vatten: Värme ingår i hyran förutom golvvärmen i badrummet, denna styr man själv och kostnaden läggs på hushållselen. Kallvatten ingår i hyran. Individuell mätning av varmvatten tillkommer utöver månadsavgiften med 85 kr/m3. Faktureras månatligen i efterskott. El: Elavgiften består av en fast avgift på 345 kr/mån för 1-2 rok, 395 kr/mån för 3 rok och 470 kr/mån för 4 rok. Den rörliga hushållsel som ni förbrukar i lägenheten faktureras månatligen i efterskott. Internet/Fiber: Nätet är låst till Telia. Respektive hyresgäst får själva teckna ett abonnemang för bredband. Hos Boplats Syd benämns bottenplan som våning 1. I denna annons benämns därför planlösningens våning 3 som våning 4.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

37 m²

Price

7 359 kr

Rental period

Unlimited

Available from

05-08-2026

Price per m²

199 kr

Map

The listing is located at Kronetorps allé 12, 232 39 Arlöv, Sweden

Loading map