Listed today

1 room apartment of 53m² in Eslöv

Stora torg 10, 241 30 Eslöv, Sweden

6 950 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-09-2026

apartment for rent in Eslöv centrum

Välkommen till denna rymliga etta centralt belägen vid Stora Torg i Eslöv! Lägenheten är genomgående där rummet vetter mot Stora Torg och köket mot innergården. Väggarna är vitmålade, i kök och hall ligger en grå golvmatta medan det ligger parkettgolv i rummet. Badrummet är helkaklat med vita väggar och grå klinker på golvet. Här finns dusch samt tvättmaskin och torktumlare. I hallen finns gott om förvaringsmöjligheter i form av garderober. Det finns även ett tillhörande lägenhetsförråd i fastigheten. Fiber finns indraget och varje hyresgäst tecknar eget internetabonnemang via Telias öppna fibernät. Ett basutbud av tv-kanaler ingår i hyran, fler kanaler beställs av varje hyresgäst genom Telia. Garageplats finns att hyra i närbeläget garage dit det är separat kö. Kostnaden för en garageplats är 400 kr per månad.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

53 m²

Price

6 950 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-09-2026

Garage

Yes

Rural

Yes

Price per m²

131 kr

Map

The listing is located at Stora torg 10, 241 30 Eslöv, Sweden

Loading map