Listed today
Stora Kvarngatan, 221 27 Malmö, Sweden
18 867 kr / month
Varmt välkommen att söka denna fräscha och rymliga lägenhet med balkong. En härlig hörnlägenhet, högst upp i huset. Hela lägenheten har vitmålade väggar, grå klinkers i badrum, gäst-wc och kök, fin ekparkett i resten av lägenheten. Köket är utrustat med diskmaskin, spis med induktionshäll samt separat kyl/frys. Lägenheten har två badrum som är helkaklade, med grå klinkers och vitt kakel, båda med dusch. I det större badrummet finns det tvättmaskin och torktumlare. Välkommen med din intresseanmälan. Övrigt För samtliga nya avtal måste bilaga skrivas på om rökfritt boende. Rökförbudet gäller den enskilda lägenheten, på balkong/uteplats samt i gemensamma utrymmen. Rökning får heller inte ske i nära anslutning till fastighetens entré. Stena Fastigheter utvecklar kontinuerligt våra bostadsområden. Vi vill tillgodose marknaden med trygga och bra bostäder där människor trivs och vill bo kvar. Det har vi löst genom att omvandla lägenheter som blir lediga till vår Plusstandard en renoverad lägenhet med nytt kök, nytt helkaklat badrum och parkettgolv i alla rum. Utvecklingen av dessa lägenheter innebär att renoveringsarbete förekommer i husen med en intervall som inte kan förutspås.
Varmt välkommen att söka denna fräscha och rymliga lägenhet med balkong. En härlig hörnlägenhet, högst upp i huset. Hela lägenheten har vitmålade väggar, grå klinkers i badrum, gäst-wc och kök, fin ekparkett i resten av lägenheten. Köket är utrustat med diskmaskin, spis med induktionshäll samt separat kyl/frys. Lägenheten har två badrum som är helkaklade, med grå klinkers och vitt kakel, båda med dusch. I det större badrummet finns det tvättmaskin och torktumlare. Välkommen med din intresseanmälan. Övrigt För samtliga nya avtal måste bilaga skrivas på om rökfritt boende. Rökförbudet gäller den enskilda lägenheten, på balkong/uteplats samt i gemensamma utrymmen.
Rökning får heller inte ske i nära anslutning till fastighetens entré. Stena Fastigheter utvecklar kontinuerligt våra bostadsområden. Vi vill tillgodose marknaden med trygga och bra bostäder där människor trivs och vill bo kvar. Det har vi löst genom att omvandla lägenheter som blir lediga till vår Plusstandard en renoverad lägenhet med nytt kök, nytt helkaklat badrum och parkettgolv i alla rum. Utvecklingen av dessa lägenheter innebär att renoveringsarbete förekommer i husen med en intervall som inte kan förutspås.
Property type
apartment
Rooms
4
Size
127 m²
Price
18 867 kr
Rental period
Unlimited
Available from
01-09-2026
Balcony
Yes
Price per m²
149 kr
The listing is located at Stora Kvarngatan, 221 27 Malmö, Sweden
Loading map