Listed today

1 room apartment of 33m² in Gothenburg

Lergöksgatan, 421 46 Gothenburg, Sweden

8 371 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

apartment for rent in Lergöksgatan 1K, Västra Frölunda, 42150

Upptäck en unik möjlighet att hyra en mysig 1 rum med kök i Frölunda Park, Göteborg – 33 kvadratmeter fyllda med funktionalitet och bekvämlighet. Bostaden hyrs ut via ett korttidskontrakt på HomeQ, där dina HomeQ-poäng bevaras och du fortsätter att samla poäng medan du bor hos oss. Boendetid: Garanterat fram till mars 2028. -Diskmaskin -Spishäll med inbyggd ugn -Inbyggd mikrovågsugn -Kombimaskin -Externt förråd i källare -Fransk balkong Hyran avser 2026 års hyresnivå. Notera att om inflyttningsdag infaller på en röd dag sker inflytt .m. nästkommande vardag. På planritningen ...

Property type

apartment

Rooms

1

Size

33 m²

Price

8 371 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Balcony

Yes

Price per m²

254 kr

Map

The listing is located at Lergöksgatan, 421 46 Gothenburg, Sweden

Loading map