Listed today

2 rooms apartment of 51m² in Malmö

Lönngatan 70B, 214 47 Malmö, Sweden

7 726 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

apartment for rent in Lönngården

Hej och välkommen till gröna Augustenborg Nu finns det chansen att söka denna trevliga tvårumslägenhet med praktisk planlösning. Lägenheten är belägen på tredje våningen i ett fyravåningshus med en härlig balkong Inga åtgärder är planerade och lägenheten hyrs ut i befintligt skick, därför är det viktigt att komma på visningen. Viktigt att veta: Det finns ingen möjlighet att installera diskmaskin eller tvättmaskin i lägenheten. Mer information om lägenheten: Hall Färg väggar: Vita Golv: Vinylmatta i färgen Strong Oak Cinnamon Förvaringsmöjligheter: Garderober Kök Utrustning: Spis med keramikhäll, kyl/frys, fläkt Färg på köksinredning: Vit med gråa bänkskivor Färg väggar: Vita Golv: Vinylmatta i färgen Strong Oak Cinnamon Plats för matbord:Ja Vardagsrum Färg väggar: Vita Golv: Parkett Sovrum 1 Färg väggar: Vita Golv: Parkett Badrum Utrustning: Tvättställ, badrumsspegel med belysning, dusch Väggar: Kakel Golv: Klinkers Övrigt Förråd: Ja, i källare Internet: MKB Net Parkering: Finns att hyra i separat kö Tvätt: Ja, i källare Denna lägenhet omfattas av underhållshyra, läs mer om hur detta fungerar och vad det innebär på vår hemsida Inflyttning Det datum som presenteras i Ledig .m. är det datum som vi skriver kontrakt från. OBS! Nya riktlinjer gällande internflytt inom MKB. Från är uppsägningstiden tre hela kalendermånader. Om två personer söker en lägenhet tillsammans, måste både huvudsökande och medsökande var och en klara en (1,0) gång månadshyran efter skatt.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

51 m²

Price

7 726 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Balcony

Yes

Parking

Yes

Rural

Yes

Price per m²

151 kr

Map

The listing is located at Lönngatan 70B, 214 47 Malmö, Sweden

Loading map