Listed 3 days ago

2 rooms apartment of 42m² in Trollhättan

West Work AB, Magasinsgatan 1, 461 30 Trollhättan, Sweden

6 955 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

apartment for rent in Magasinsgatan 4A, Trollhättan, 46130

Välkommen HEM till 42 trevliga kvadratmeter. I den välkomnande hallen med klinkergolv finns en rymlig skjutdörrsgarderob, klinkers återkommer tillsammans med kakel i badrummet som även försetts med duschvägg i glas, handdukstork, spegel med LED-belysning samt golvvärme. I mån av plats har även tvättmaskin och torktumlare installerats. Vidare in i lägenheten möts du av ljusa väggar och ekparkettgolv. I köket finns inbyggnadsugn, häll, diskmaskin, fläktkåpa samt kyl och frys - allt i rostfritt stål. Ergonomisk arbetsbänk med yta av laminat samt kakel som stänkskydd. Barnvänliga skåpluckor och kökslådor med dämpande funktion. Bilderna i ...

Property type

apartment

Rooms

2

Size

42 m²

Price

6 955 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Price per m²

166 kr

Map

The listing is located at West Work AB, Magasinsgatan 1, 461 30 Trollhättan, Sweden

Loading map