Listed today

3 rooms apartment of 78m² in Malmö

Synoptik, Bergsgatan, 214 20 Malmö, Sweden

12 280 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-07-2026

apartment for rent in Möllevången

Central och rymlig trea med balkong i östligt läge! Lägenheten är under renovering och det kommer inte erbjudas någon fysisk visning, dvs. endast visning på ritning. Utseende Kapprum: säkerhetsdörr, vita väggar, grått klinker, garderob och hatthylla. Hall: vita väggar, parkett och ingång till klädkammaren med linneskåp. Vardagsrum: Vita väggar, parkett och utgång till balkongen som vetter mot innergården. Sovrum 1: Vita väggar, parkett och garderober. Sovrum 2: Vita väggar och parkett. Kök: vit inredning, grått klinker, separat kyl och frys, diskmaskin, mikro, spis med induktionshäll och varmluftsugn, spiskåpa samt separat plats för matbord. Badrum renoverat år 2015: Grått klinker, vitt kakel, badkar, vitt porslin, handdukstork, spegelskåp och kommod. Ej förberett för tvättmaskin. Hyran avser 2026-års hyresnivå. Varmvatten tillkommer på hyran utifrån uppmätt förbrukning. Hyresgästen är skyldig att folkbokföra sig på denna adress samt ha bostaden som ett varaktigt och stadigvarande boende. För samtliga nya avtal måste bilaga skrivas på om rökfritt boende. Rökförbudet gäller den enskilda lägenheten, på balkong/uteplats samt i gemensamma utrymmen. Rökning får heller inte ske i nära anslutning till fastighetens entré.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

78 m²

Price

12 280 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-07-2026

Balcony

Yes

Rural

Yes

Price per m²

157 kr

Map

The listing is located at Synoptik, Bergsgatan, 214 20 Malmö, Sweden

Loading map