1 room apartment of 72m² in Vänersborg

Petersbergsvägen, 462 55 Vänersborg, Sweden

8 047 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-06-2026

apartment for rent in Petersbergsvägen 58, Vänersborg, Petersberg

Fin nymålad 3a med bra planlösning. Lägenheten är belägen på 2a vån med stor balkong på Petersbergsvägen 58 i Vänersborg. Lägenheten är stamrenoverad 2021 och har kaklat badrum, duschhörna, förberedd för tvättmaskin. Diskmaskin installerad 2026. På området finns lekplats och fotbollsplan. I hyran ingår värme, varmvatten, tv kanaler, fiber. Parkering finns att hyra. Du som söker ska vara lugn och skötsam med bra referenser, ska vid förmedlingstillfället ha fyllt 18 år, ha en inkomst som motsvarar tre gånger hyran samt inte ha några betalningsanmärkningar.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

72 m²

Price

8 047 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-06-2026

Parking

Yes

Balcony

Yes

Price per m²

112 kr

Map

The listing is located at Petersbergsvägen, 462 55 Vänersborg, Sweden

Loading map