Listed today

2 rooms apartment of 48m² in Växjö

Vikaholmsallén 11 A-C, 352 20 Växjö, Sweden

6 988 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

apartment for rent in Vikaholmsallén 54C, Växjö, 35220

Här ges möjlighet att flytta in i en modern bostad som färdigställdes 2023. Lägenheten har en modern standard med stilrena materialval och välplanerade ytor. Bostaden är utrustad med spishäll och inbyggd ugn, inbyggd mikrovågsugn, diskmaskin samt tvättmaskin och torktumlare. Förvaringsmöjligheter finns i form av förråd i lägenheten. På planritningen framgår var i huset bostaden är belägen, vilket väderstreck den vetter mot samt om den har balkong, fransk balkong, uteplats eller saknar utemöjlighet. OBS. Bilderna i annonsen är exempelbilder. Vatten och el debiteras separat enligt IMD (individuell mätning och debitering) efter faktisk förbrukning. ...

Property type

apartment

Rooms

2

Size

48 m²

Price

6 988 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Balcony

Yes

Price per m²

146 kr

Map

The listing is located at Vikaholmsallén 11 A-C, 352 20 Växjö, Sweden

Loading map