2 rooms apartment of 57m² in Uddevalla

Södra Drottninggatan 25, 451 40 Uddevalla, Sweden

7 899 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

apartment Södra Drottninggatan 25 B / Uddevalla

7899 kr 57 m² -01 Välkommen till en nyrenoverad lägenhet om två rum och kök i ett charmigt äldre hus. Lägenheten är belägen på entréplan på Södra Drottninggatan 25B i Uddevalla. Lägenheten är genomgående vitmålad med parkettgolv. Köket har moderna och bekvämliga vitvaror som diskmaskin, induktionshäll, inbyggd varmluftsugn och inbyggd mikrovågsugn. Badrummet är inredd med stilrent vitt kakel och mörkgrått klinkergolv samt duschdörrar i glas. Dessutom är badrummet utrustat med tvättmaskin, handdukstork och härlig golvvärme. Från vardagsrummet ansluter en fransk balkong. Vad ingår? Värme, kall- och varmvatten ingår i hyran. Förrådsutrymme ingår. Gemensam tvättstuga finns tillgänglig för samtliga hyresgäster. Öppet fiber – du väljer själv internetleverantör. Parkeringsplatser och garage finns att hyra i anslutning till fastigheten. Område: Fastigheten är belägen på söder i Uddevalla. Området är mycket eftertraktat. Västkustsidylliska platser som Gustafsberg och Skeppsviken ligger inom kort räckhåll. Närheten till hav, strand och bad är en lyx för dig som bosätter dig i området. Dessutom finns livsmedelsbutiker, skola och förskola nära till hands samt mycket goda kommunikationer till övriga delar av Uddevalla. Härifrån är centrum bara en kort promenad bort. Varmt välkommen in med din intresseanmälan redan idag! Direktnummer till uthyrare, Carl Eriksson

Property type

apartment

Rooms

2

Size

57 m²

Price

7 899 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Balcony

Yes

Garage

Yes

Parking

Yes

Price per m²

139 kr

Map

The listing is located at Södra Drottninggatan 25, 451 40 Uddevalla, Sweden

Loading map