Listed today

3 rooms apartment of 77m² in Borlänge

Klöverstigen, 784 51 Borlänge, Sweden

7 820 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 31-05-2026

apartmentfor rent in Klöverstigen 26 A, 78451, Borlänge

Området ligger bra till för boende i alla åldrar, med närhet till skolor, park och motionsanläggningar. Lägenhetens utrustning och inredning kan avvika från planritningen. I området finns nybyggda Paradisskolan, F-6 och förskolor. Paradisparken innehåller lite av allt och har blivit en mötesplats för alla åldrar. Här finns plats för lek, aktivitet, träning, odling, trädgård, insektsparadis, konst och mycket mer. Området har flera lekplatser och ett aktivitetstorg med utrymme för lek och samvaro. Från Tjärna Ängar är det gångavstånd till Kupolens köpcenter och det är bra bussförbindelser till Borlänge centrum. I direkt anslutning till området finns kommunens sportfält med idrottshall, simhall och äventyrsbad, bowling och fotbollsplaner .

Property type

apartment

Rooms

3

Size

77 m²

Price

7 820 kr

Rental period

Unlimited

Available from

31-05-2026

Garden

Yes

New build

Yes

Rural

Yes

Price per m²

102 kr

Map

The listing is located at Klöverstigen, 784 51 Borlänge, Sweden

Loading map