Listed today
Atterbomsgatan 9, 754 30 Uppsala, Sweden
10 560 kr / month
Ljus och välplanerad lägenhet om 2 rum och kök med balkong och klädkammare. - Välkomnande hall med plats för avhängning. - Ljust vardagsrum med härligt ljusinsläpp. - Kök med plats för matgrupp. Utrustat med kyl och frys, spis och spisfläkt. Finns även förberett för diskmaskin som finns att välja som tillval. - Bostaden har ett sovrum med utgång till balkong. - Goda förvaringsmöjligheter i klädkammare som finns i bostaden samt i tillhörande förråd i trapphuset. - Helkaklat badrum utrustat med toalett, handfat, golvvärme och dusch. Här finns även möjlighet att kunna installera egen tvättmaskin vilket det är förberett för. - Fönster med persienner i hela bostaden. - Bostaden är utrustad med säkerhetsdörr och trapphuset har elektroniskt passersystem och postboxar i entréplan. Tillgång till gemensam tvättstuga med elektronisk bokning. - Hyresgästen kan hämta nycklarna från kl. 14.00 på inflyttningsdagen. - Rikshem reserverar sig för eventuella fel eller avvikelser i annonsen eller planritningen.
Ljus och välplanerad lägenhet om 2 rum och kök med balkong och klädkammare. - Välkomnande hall med plats för avhängning. - Ljust vardagsrum med härligt ljusinsläpp. - Kök med plats för matgrupp. Utrustat med kyl och frys, spis och spisfläkt. Finns även förberett för diskmaskin som finns att välja som tillval. - Bostaden har ett sovrum med utgång till balkong. - Goda förvaringsmöjligheter i klädkammare som finns i bostaden samt i tillhörande förråd i trapphuset. - Helkaklat badrum utrustat med toalett, handfat, golvvärme och dusch.
Här finns även möjlighet att kunna installera egen tvättmaskin vilket det är förberett för. - Fönster med persienner i hela bostaden. - Bostaden är utrustad med säkerhetsdörr och trapphuset har elektroniskt passersystem och postboxar i entréplan. Tillgång till gemensam tvättstuga med elektronisk bokning. - Hyresgästen kan hämta nycklarna från kl. 14.00 på inflyttningsdagen. - Rikshem reserverar sig för eventuella fel eller avvikelser i annonsen eller planritningen.
Property type
apartment
Rooms
2
Size
62 m²
Price
10 560 kr
Rental period
Unlimited
Available from
01-08-2026
Balcony
Yes
Price per m²
170 kr
The listing is located at Atterbomsgatan 9, 754 30 Uppsala, Sweden
Loading map