Listed today

3 rooms apartment of 80m² in Gothenburg

Hjällbo, Göteborg, Sweden

7 342 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Boplats Väst - Lägenhet Bergsgårdsgärdet 72

landlord’s description nu har du chansen att flytta till denna charmiga och noggrant planerade trerumslägenhet med kök, belägen i det gröna området hjällbo. du som hyresgäst på bergsgårdsgärdet har bekvämligheter som elektroniskt passagesystem och en egen balkong. dessutom har du möjlighet att boka tid för att använda bastu och tvättstuga. lägenheten annonseras med inkomstkrav. för att kunna få lägenheten måste du kunna uppvisa anställningsbevis och senaste lönespecifikation. finns inte anställningsbevis godkänner vi beslut om a-kassa, csn, sjukersättning eller pension. försörjningsstöd och etableringsersättning är inte godkänd inkomst. click here to read the landlord's rental rules. description of the area hjällbo ligger bara två hållplatser från centralstationen och tre från angered centrum. hjällbo byggdes i slutet av 1960-talet och brukar kallas ett miljonprogram med måtta, eftersom planering och arkitektur var varsam och de allra flesta lägenheter finns i låghus om tre våningar. de böljande dalgångarna kring lärjeån erbjuder en unik naturupplevelse alldeles inpå knuten. hjällbo centrum är ett levande stadsdelstorg med ett utbud av service och handel. floor plan 3 rum och kök magnify floor plan apartment properties bathtub balcony kitchen elevator vardagsrum sovrum badrum elström ingår ej säkerhetsdörr tv via fibernät inglasad balkong tillgång till grovtvätt bredbandsuttag fiber rökfri lägenhet included in the rent heating hot water cold water

Property type

apartment

Rooms

3

Size

80 m²

Price

7 342 kr

Price per m²

92 kr

Map

The listing is located at Hjällbo, Göteborg, Sweden

Loading map