Listed today

3 rooms apartment of 67m² in Gothenburg

Allhelgonagatan 1, 415 13 Gothenburg, Sweden

7 635 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Boplats Väst - Lägenhet Brittsommargatan 14

landlord’s description nu erbjuder vi en ljus och trivsam 3:a med en härlig balkong högst upp i huset. här erbjuds praktiska förvaringsutrymmen i form av garderober och en rymlig klädkammare. närhet till kinto share och närmsta hållplatsen är januarigatan. parkeringsplats kan inte garanteras vid inflyttning utan söks separat via poseidons hemsida. click here to read the landlord's rental rules. description of the area kortedala i norra göteborg är ett naturskönt område med gott om strövområden. när området växte fram under 1950-talet tävlade arkitekterna om att formge husen och passa in dem i den kringliggande terrängen. idag präglas kortedala av en varierad bebyggelse. mellan husen bildas lummiga parker med plats för lek, umgänge och ett och annat konstverk. i kortedala är det nära till service var man än bor. på torget finns butiker, restauranger och en livlig torghandel. vid citytorget längre norrut finns fler butiker, likaså runt årstidstorget. floor plan 3 rum och kök magnify floor plan apartment properties bathtub balcony kitchen vardagsrum sovrum badrum elström ingår ej säkerhetsdörr tv via fibernät tillgång till grovtvätt bredbandsuttag fiber rökfri lägenhet included in the rent heating hot water cold water

Property type

apartment

Rooms

3

Size

67 m²

Price

7 635 kr

Price per m²

114 kr

Map

The listing is located at Allhelgonagatan 1, 415 13 Gothenburg, Sweden

Loading map