Listed today

2 rooms apartment of 64m² in Gothenburg

Eriksbo Östergärde 21, 424 34 Gothenburg, Sweden

7 103 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Boplats Väst - Lägenhet Eriksbo Östergärde 42

landlord’s description familjebostäder har genomfört badrumsrenovering i samtliga lägenheter i eriksbo. standard och ytskikt i övrigt kan variera i äldre fastigheter. denna 2 rums lägenhet på 1:a våning är belägen i eriksbo. för mer information om området, se områdesbeskrivningen nedan. badrumsrenovering pågår & är klart till inflytt. badrum med helkaklade väggar, klinkergolv, dusch & handdukstork. hall med säkerhetsdörr, linoleumgolv & vita innerdörrar. kök med fint ljusinsläpp, linoleumgolv, vita luckor med bruna handtag, vitt kakel & förberett för diskmaskin (hyresgäst ansvarar för inköp & installation). sovrum med linoleumgolv, tapet & mindre förvaring. vardagsrum med tapet & träparkett. balkong nås från sovrum. denna lägenhet söks på planlösning. om du som sökande går vidare i processen och blir aktuell för ett erbjudande kommer det att erbjudas en fysisk visning samt bilder på lägenheten. möjlig inflytt 1/6. click here to read the landlord's rental rules. description of the area välkommen till eriksbo! eriksbo ligger vid lärjeån på vägen mot gråbo, mitt i ett av göteborgs vackraste naturområden. trevåningshusen är byggda 1970, de flesta lägenheterna många har balkong eller uteplats, några har burspråk. i området finns allt från mindre ettor till femrumslägenheter, många har rymliga kök och badrum. området runt husen är helt fritt från biltrafik. genom eriksbos kuperade ravinlandskap slingrar sig lärjeån och i området finns flera fina vandringsleder. avståndet till centrala göteborg är mindre än en mil. floor plan 2 rum och kök magnify floor plan apartment properties balcony kitchen hiss finns ej tv via fibernät varmvatten ingår ej bredbandsuttag fiber individuell varmvattenmätning el ingår ej included in the rent heating cold water

Property type

apartment

Rooms

2

Size

64 m²

Price

7 103 kr

Price per m²

111 kr

Map

The listing is located at Eriksbo Östergärde 21, 424 34 Gothenburg, Sweden

Loading map