Listed today

3 rooms apartment of 53m² in Gothenburg

Jägaregatan, 417 01 Gothenburg, Sweden

7 145 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Boplats Väst - Lägenhet Jägaregatan 10D

landlord’s description det här är en studentlägenhet reserverad för dig som bedriver eftergymnasiala csn-berättigade studier. distansstudier godkänns. när du tecknar avtalet behåller du dina ködagar på boplats. du får bo i lägenheten så länge du studerar och tar minst 15 poäng per termin. vi kommer att pröva ditt behov av studentbostad en gång per termin under hela hyrestiden och när du är klar med dina studier ska du säga upp lägenheten. hyrestiden är begränsad till fem år, men om du fortfarande studerar efter den tiden kan poseidon efter din begäran förlänga hyrestiden ytterligare. här har vi en lägenhet som ligger centralt till i kvilletorget, du tar dig snabbt och enkelt till centrum med spårvagn och buss. dessa hus är av äldre modell med en charm av gamla inslag i fastigheten. här trivs man och vill bo. click here to read the landlord's rental rules. description of the area våra fastigheter i rambergsstaden ligger på rambergets sluttning samt i området kring kvilletorget. bebyggelsen domineras av landshövdingehus med sina karaktäristiska gator och mysiga gårdar. här har man tillgång till göteborgs utsiktspunkt ramberget med keillers park. kvilletorget med sin handel och butiker svarar för närservicen. på gångavstånd ligger även backaplan med stormarknader och sitt utbud av service, handel och kommunikationer. floor plan 3 rum och kök magnify floor plan apartment properties shower kitchen vardagsrum sovrum badrum elström ingår ej klädkammare säkerhetsdörr tv via fibernät bredbandsuttag fiber rökfri lägenhet included in the rent heating hot water cold water

Property type

apartment

Rooms

3

Size

53 m²

Price

7 145 kr

Rental period

Unlimited

Available from

ASAP

Rural

Yes

Price per m²

135 kr

Map

The listing is located at Jägaregatan, 417 01 Gothenburg, Sweden

Loading map