Listed yesterday

2 rooms apartment of 66m² in Mölnlycke

Stenbrottet, 435 37 Mölnlycke, Sweden

9 568 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Boplats Väst - Lägenhet Stenbrottet 9

landlord’s description i mölnlyckes område stenbrottet, byggt 2018, finner du här en välplanerad rymlig tvåa. kök och vardagsrum i öppen planlösning med utgång till balkong. köksluckor och garderober är vita. helkaklat badrum med dusch, tvättmaskin och torktumlare. genomgående ekparkett. gott om garderobsförvaring. observera att inkomstkravet avser en vuxen i hushållet, om ni är två vuxna skall den sammanlagda inkomsten vara minst kronor/år. i området finns parkeringsplatser att hyra, både utomhus och i garage. viss kö kan förekomma. vi godkänner ej betalningsanmärkningar. vi har som krav att hyresgästen tecknar en hemförsäkring. lägenheten ska vara ens permanenta bostad. tornstaden godkänner ej att två syskon står på kontraktet, ej heller förälder och vuxet barn eller två vänner. man får ej tillgodoräkna en annan persons ködagar. den som avser att bo i bostaden skall stå som kontraktsinnehavare. description of the area floor plan magnify floor plan about the apartment accessible apartment with a few steps apartment properties kitchen shower prepared for dishwasher compost recycling station open floor balcony garage available for a fee parking space available for a fee entry phone elevator electronic entry system bicycle shed tumble dryer washing machine storage ej trygghetsanpassad included in the rent cold water heating hot water

Property type

apartment

Rooms

2

Size

66 m²

Price

9 568 kr

Price per m²

145 kr

Map

The listing is located at Stenbrottet, 435 37 Mölnlycke, Sweden

Loading map