Listed today

2 rooms apartment of 54m² in Gothenburg

Timgatan 4, 415 34 Gothenburg, Sweden

7 188 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Boplats Väst - Lägenhet Timgatan 6

landlord’s description välkommen till en trivsam gata med grönskande omgivning! denna gata består av åtta hus var av 5 är höghus, vackert inbäddade i grönområden som skapar en naturnära och rogivande miljö. närmaste hållplats är runstavsgatan, endast cirka 400 meter bort, vilket ger smidig tillgång till kollektivtrafiken. tvättstugorna ligger på timgatan 2,6,7 samt 16.för familjer med barn finns en lekplats i området, perfekt för lek och gemenskap. finns gott om besöksparkering, även kinto share i området. click here to read the landlord's rental rules. description of the area kortedala i norra göteborg är ett naturskönt område med gott om strövområden. när området växte fram under 1950-talet tävlade arkitekterna om att formge husen och passa in dem i den kringliggande terrängen. idag präglas kortedala av en varierad bebyggelse. mellan husen bildas lummiga parker med plats för lek, umgänge och ett och annat konstverk. i kortedala är det nära till service var man än bor. på torget finns butiker, restauranger och en livlig torghandel. vid citytorget längre norrut finns fler butiker, likaså runt årstidstorget. floor plan 2 rum och kök magnify floor plan about the apartment accessible apartment with a few steps apartment properties bathtub balcony tumble dryer kitchen elevator washing machine vardagsrum sovrum badrum elström ingår ej klädkammare säkerhetsdörr tv via fibernät bredbandsuttag fiber rökfri lägenhet included in the rent heating hot water cold water

Property type

apartment

Rooms

2

Size

54 m²

Price

7 188 kr

Rental period

Unlimited

Available from

ASAP

Parking

Yes

Price per m²

133 kr

Map

The listing is located at Timgatan 4, 415 34 Gothenburg, Sweden

Loading map