Listed yesterday

5 rooms apartment of 106m² in Uppsala

Stenhagens Torg, 752 69 Uppsala, Sweden

19 176 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 15-06-2026

Citrinvägen 17

Lägenheten för exempelvis den stora familjen! Den har en rymlig balkong i söderläge under tak mot köpcentrum samt en öppen planlösning mellan kök och vardagsrum. Hall: Grått klinkergolv och vitmålade väggar. Kök: Ljusa släta luckor, ljusgrå bänkskiva och vitt kakelVardagsrum: Parkett och vitmålade väggar Sovrum: Alla sovrum har parkett och vitmålade väggarBadrum: Grått klinkergolv och vitt kakel på väggarnaÖvriga utrymmen Förråd: I källarenTvättstuga: Två tvättstugor i källarenMiljöstuga: Finns vid ingång till Citrinvägen 17Övrig information Internet, tv och telefoni: FiberVarm- och kallvatten: Ingår ej i hyranHushållsel: Ingår ej i hyranParkering: Finns att hyra separat via e

Property type

apartment

Rooms

5

Size

106 m²

Price

19 176 kr

Rental period

Unlimited

Available from

15-06-2026

Balcony

Yes

Parking

Yes

Price per m²

181 kr

Map

The listing is located at Stenhagens Torg, 752 69 Uppsala, Sweden

Loading map