1 room apartment of 46m² in Östersund

Färjemansgatan, 831 32 Östersund, Sweden

8 699 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-04-2026

Färjemansgatan 18 C

Nu har du chansen att bo centralt på Färjemansgatan 18 A med rabatt!Om lägenhetenLägenheten har genomgående hög och modern standard. Köket har vita luckor, rostfria handtag, grått kakel, grå bänkskiva och är utrustad med kyl/frys, fläkt, hällspis med varmluftsugn. Genomgående parkett i alla rum, ljusa väggar. Stort helkaklat badrum med elburen golvvärme och handdukstork, plats för tvättmaskin och torktumlare. Stort förråd finns inne i lägenheten.Områdesbeskrivning Här bor du nära Mittuniversitetet, Wargentinskolan, butiker, restauranger och bara en kort promenad från Badhusparken och Storsjön.Bra att vetaBo 1 år för 5000 kr!Värme, vatten och hushållsel ingår i hyranHiss & gemensam tvättstugaGarageplats kan hyras separatFör att göra processen så snabb som möjligt ska man laddat upp sina inkomstuppgifter- anställningsavtal samt dom två senaste lönespecifikationerna alt CSN.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

46 m²

Price

8 699 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-04-2026

Elevator

Yes

Garage

Yes

Price per m²

189 kr

Map

The listing is located at Färjemansgatan, 831 32 Östersund, Sweden

Loading map