3 rooms apartment of 64m² in Köping

Hagavägen, 731 41 Köping, Sweden

7 023 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Hagavägen 3

Välplanerad lägenhet med tre rum och kök i genomtänkt planlösning. Bostaden erbjuder ett rymligt vardagsrum med utgång till en inglasad balkong som förlänger säsongen och skapar en extra trivsam yta. Två bra sovrum med förvaring i garderober ger gott om plats för både familj och hemmakontor. Köket är praktiskt utformat med arbetsytor och förvaring, och ligger i anslutning till hallen som binder ihop bostaden på ett funktionellt sätt. Badrummet är placerat nära entrén och kompletteras av ytterligare förvaringsmöjligheter i hallen. En väl disponerad bostad med bra balans mellan sociala ytor och privata rum. Östanås är ett charmigt område med närhet till såväl centrum som till härliga promenadstråk i Karlbergsskogen. Här ligger även Hagateatern som varje år bjuder på flertalet teateruppsättningar och andra föreställningar. Bibliotek, skolor och matbutiker ligger intill området. Hagavägen 3 är ett höghus med hiss, resterande hus är tre- och tvåvåningshus med varierande storlekar. P-platser och garage finns att hyra i området.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

64 m²

Price

7 023 kr

Price per m²

110 kr

Map

The listing is located at Hagavägen, 731 41 Köping, Sweden

Loading map