2 rooms apartment of 50m² in Kalmar

Gripgatan 7, 392 30 Kalmar, Sweden

6 875 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-06-2026

Kalmar - 2rok - 3mån - 6.875kr/mån

En ljus två i en mindre privat hyresfastighet på Ängö. 0,5 trappor upp. Tillgång till trivsam trädgård med utemöbler och grill. Tvättstugas i källaren. Nära centrum med trevliga restauranger och affärer samt flera badplatser. Hyrs ut under sommaren på grund av jobb på annan ort.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

50 m²

Price

6 875 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-06-2026

Garden

Yes

Rural

Yes

Price per m²

138 kr

Map

The listing is located at Gripgatan 7, 392 30 Kalmar, Sweden

Loading map