Listed today

1 room house of 46m² in Örebro

Örebro, Örebro Kommun, Sweden

8 463 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Karlsdalsallén 29

Välkommen till Svanenmärkta Startbanan! På Södra Ladugårdsängen i Örebro erbjuder K2A 115 moderna hyreslägenheter om 1–3 rum och kök mellan 22–62 kvadratmeter. Lägenheterna är byggda i svenskt certifierat trä och erbjuder en klimatsmart bostad för dig som ställer höga hållbarhetskrav. Att bo i en Svanenmärkt lägenhet innebär att du bor i en energieffektiv fastighet med kvalitetssäkrad innemiljö. Här bor du endast cirka 2,5 km från centrala Örebro och nära naturreservatet Reträtten. I närområdet finns ett rikt utbud av all tänkbar service du kan behöva samt gym och matbutik. För dig med ett golfintresse finns Örebro City Golf och Country Club med 18-håls golfbana precis över gatan. Du med familj har även förskolor och skolor inom promenadavstånd.

Property type

house

Rooms

1

Size

46 m²

Price

8 463 kr

Rental period

Unlimited

Available from

ASAP

Rural

Yes

Price per m²

184 kr

Map

The listing is located at Örebro, Örebro Kommun, Sweden

Loading map