Listed yesterday

1 room apartment of 27m² in Stockholm

Maltesholmsvägen 145, 165 63 Stockholm, Sweden

4 811 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

Maltesholmsvägen 145

Hässelby Hems krav gällande potentiella hyresgäster:Inga betalningsanmärkningar. Varaktig och stadigvarande inkomst.Bruttoinkomst skall uppnå 4 gånger årshyran. Goda boendereferenser från pågående eller tidigare 1:ahandskontrakt alternativt av hyresvärd godkänt 2:ahandskontrakt. Antalet personer i hushållet skall stå i rimligt förhållande till lägenhetens storlek.Sökanden eller ett ombud skall ha varit på visningen av lägenheten för att kunna tacka ja till ett anvisat objekt. Om bostad innehas krävs uppsagt hyreskontrakt alternativt försäljningsdokument för villa eller bostadsrätt före nytt kontrakt tecknas.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

27 m²

Price

4 811 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Price per m²

178 kr

Map

The listing is located at Maltesholmsvägen 145, 165 63 Stockholm, Sweden

Loading map