Listed 4 days ago

2 rooms apartment of 64m² in Haparanda

Murargränd, 953 34 Haparanda, Sweden

7 946 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-06-2026

Murargränd 29

Bostadsområdet Dalhem byggdes 1975 och innefattar 319 stycken en- till tre-, samt femrumslägenheter formerade kring mindre gårdar. Alla lägenheter har egen uteplats med självskötsel, vilket innebär att du som boende ansvarar för skötsel av tomten såsom gräsklippning, buskklippning och snöskottning. Närheten till skogsområden och Lärkans idrottsanläggning gör detta område populärt bland barnfamiljer. Sala station går du till på cirka 28 minuter och torget 25 minuter.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

64 m²

Price

7 946 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-06-2026

Rural

Yes

Price per m²

124 kr

Map

The listing is located at Murargränd, 953 34 Haparanda, Sweden

Loading map