1 room apartment of 35m² in Falun

791 35, Sweden

5 398 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Norra Järnvägsgatan 20 H:016 LGH 1016

Britsen ligger cirka 2,5 kilometer från både Campus och Stora torget i centrala Falun. På kort promenadavstånd finns naturen och Faluns finaste badstrand, Bojsen Beach! Britsen byggdes i början av 1970-talet och här gjordes en större renovering år 2015. Du bor för dig själv och har samtidigt tillgång till tre gemensamma, inredda studierum med gott om plats för att umgås och studera. Här finns även bastu, gym och gemensamhetslokalen Gasken. Huset är djur- och rökfritt. Välkommen till Britsen! Bilderna visar en av lägenheterna i huset – planlösning och utförande kan variera.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

35 m²

Price

5 398 kr

Rental period

Unlimited

Available from

ASAP

Price per m²

154 kr

Map

The listing is located at 791 35, Sweden

Loading map