Listed yesterday
Österleden, 271 42 Ystad, Sweden
6 153 kr / month
En ljus och charmig 2 rum och kök på första våningen i ett äldre och välbevarat hus från 1914. Lägenheten har fönster i tre väderstreck vilket ger ett fint ljusinsläpp och en härlig rymd tillsammans med den generösa takhöjden. Hela lägenheten kommer att målas om innan inflyttning. Köket får nytt parkettgolv och hallen nytt vinylgolv. Vackra detaljer såsom plafond/stuckatur vid taklamporna bidrar till bostadens äldre karaktär och charm. Tvättstuga och förråd finns bekvämt belägna i källaren. Parkering finns att hyra i området via separat kö.
En ljus och charmig 2 rum och kök på första våningen i ett äldre och välbevarat hus från 1914. Lägenheten har fönster i tre väderstreck vilket ger ett fint ljusinsläpp och en härlig rymd tillsammans med den generösa takhöjden. Hela lägenheten kommer att målas om innan inflyttning.
Köket får nytt parkettgolv och hallen nytt vinylgolv. Vackra detaljer såsom plafond/stuckatur vid taklamporna bidrar till bostadens äldre karaktär och charm. Tvättstuga och förråd finns bekvämt belägna i källaren. Parkering finns att hyra i området via separat kö.
Property type
apartment
Rooms
2
Size
55 m²
Price
6 153 kr
Rental period
Unlimited
Available from
17-08-2026
Parking
Yes
Price per m²
112 kr
The listing is located at Österleden, 271 42 Ystad, Sweden
Loading map