Listed today

2 rooms apartment of 51m² in Malmö

Regndroppsgatan, 215 31 Malmö, Sweden

10 910 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 16-07-2026

Regndroppsgatan 7

Lägenheten hyrs ut i befintligt skick. Vi vill informera om att vissa ytskikt, såsom väggar med äldre lagningar, kan förekomma och bedöms som normalt slitage. Hall Golv: Sandbeige klinker vid entrén. Övrig yta vitlaserad ekparkett. Vägg: Vit målad Övrigt: Hatthylla Badrum Golv: Brun klinker Vägg: Matt vitt kakel Duschväggar i glas, handdukstork, kombimaskin. Kök Vägg: Vit målad Golv: Vitlaserad ekparkett Övrigt: Vit köksinredning med blankt vitt kakel ovan diskbänk, mörkgrå bänkskiva, diskmaskin Vardagsrum och sovrum Vägg: Vitmålad Golv: Vitlaserad ekparkett CYKELFÖRVARING/CYKELPARKERING Finns i källaren och på gården. PARKERING Finns garageplats att hyra via Aimo Park. FÖRRÅD I källare till samtliga lägenheter. INTERNET/TV/TELEFONI MKB Net (Bredband) och Sappa (kabel-TV) VARMVATTEN/KÄLLSORTERING I vårt bostadshus gäller individuell mätning och debitering av varmvattenförbrukning för att spara vatten och värmeenergi. Du betalar för din egen förbrukning. I fastigheten finns miljörum för källsortering där du kan sortera allt utom farligt avfall, elektronikskrot, batterier och glödlampor. BALKONG/UTEPLATS Balkong. Se planritning. Om två personer söker en lägenhet tillsammans, måste både huvudsökande och medsökande var och en klara en (1,0) gång månadshyran efter skatt.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

51 m²

Price

10 910 kr

Rental period

Unlimited

Available from

16-07-2026

Price per m²

214 kr

Map

The listing is located at Regndroppsgatan, 215 31 Malmö, Sweden

Loading map