Listed today
Rörgatan 19, 752 21 Uppsala, Sweden
13 354 kr / month
Lägenheten har en öppen planlösning mellan kök och vardagsrumHall: Vita målade väggar,Klinker och parkett Kök:Vitmålade väggar, parkett, vita luckorVardagsrum:Vitmålade väggar, parkettSovrum1:Vitmålade väggar, parkettSovrum2: Vitmålade väggae, parkettBalkong: i österläge mot innergårdenÖvriga utrymmenFörråd:. Källaren nås via trapphusTvättstuga: Pelargatan 2Cykelförråd: Rörgatan 11, fristående husMiljöstuga: Rörgatan 9Kvarters- eller gemensamhetslokal: NejÖvrig information Internet, tv och telefoni: Fiber.Vatten debiteras efter förbrukning och betalas på hyresavin.De två första månaderna efter inflyttning debiteras en schablon av vattenförbrukningen. Därefter sker debitering av den verkliga förbrukningen. Hushållsel ingår inte, hyresgästen tecknar eget elavtal.Parkering: Lediga parkerings/garage-platser läggs ut löpande på Uppsalahems webbplats , anmäl intresse där.
Lägenheten har en öppen planlösning mellan kök och vardagsrumHall: Vita målade väggar,Klinker och parkett Kök:Vitmålade väggar, parkett, vita luckorVardagsrum:Vitmålade väggar, parkettSovrum1:Vitmålade väggar, parkettSovrum2: Vitmålade väggae, parkettBalkong: i österläge mot innergårdenÖvriga utrymmenFörråd:. Källaren nås via trapphusTvättstuga: Pelargatan 2Cykelförråd: Rörgatan 11, fristående husMiljöstuga: Rörgatan 9Kvarters- eller gemensamhetslokal: NejÖvrig information Internet, tv och telefoni: Fiber.Vatten debiteras efter förbrukning och betalas på hyresavin.De två första månaderna efter inflyttning debiteras en schablon av vattenförbrukningen.
Därefter sker debitering av den verkliga förbrukningen. Hushållsel ingår inte, hyresgästen tecknar eget elavtal.Parkering: Lediga parkerings/garage-platser läggs ut löpande på Uppsalahems webbplats , anmäl intresse där.
Property type
apartment
Rooms
3
Size
73 m²
Price
13 354 kr
Rental period
Unlimited
Available from
01-08-2026
Price per m²
183 kr
The listing is located at Rörgatan 19, 752 21 Uppsala, Sweden
Loading map