Listed today

1 room apartment of 19m² in Uppsala

Sernanders väg 10, 752 72 Uppsala, Sweden

4 623 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

Sernanders väg 10

Välkommen till ett klassiskt studentboende i korridor! Studentrum med rymligt sovrum och eget badrum med dusch och WC. Välplanerad hall med garderober och hatthylla. I korridoren delas det gemensamma utrymmet med övriga boende kök och vardagsrum. Köken är utrustade med dubbla spisar och ugnar samt kylar och frysar. Alla boende har en egen hylla i kyl respektive frys och även ett eget enkel-köksöverskåp som är låsbart. Obs! Rummet är omöblerat. Bilderna är exempelbilder, möbler och inredning ingår inte. Observera att studentrummen på Sernanders väg 10 närmaste åren kommer att genomgå en omfattande ombyggnation. Detta innebär att hyresavtalet skrivs med avstående från besittningsskydd. Heimstaden säger upp hyresavtalet med hyresgästen minst 3 månader före arbetet skall påbörjas. Heimstaden har inte någon skyldighet att erbjuda ny bostad.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

19 m²

Price

4 623 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Price per m²

243 kr

Map

The listing is located at Sernanders väg 10, 752 72 Uppsala, Sweden

Loading map