1 room apartment of 43m² in Stockholm

Fältvägen, 163 42 Stockholm, Sweden

8 633 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 06-05-2026

Spånga - 1.5rok - 12mån - 8.633kr/mån

Ljus och charmig lägenhet i funkisstil, Bromsten/Spånga, uthyres i andra hand. 1,5 rum, 43m2: stort vardagsrum med sovalkov (med fönster). Lägenheten ligger på 2a våningen vid Bromstensplan, är ljus med många fönster och är i gott skick. Toalett nyrenoverad 2025. Bromstensplan är ett lugnt och fridfullt område, med lägenhetshus och villor om vartannat. Bromstensplan har ett litet centrum med COOP, några butiker samt restauranger/matställen, 1–2 min från bostaden. Härifrån går också...

Property type

apartment

Rooms

1

Size

43 m²

Price

8 633 kr

Rental period

Unlimited

Available from

06-05-2026

Price per m²

201 kr

Map

The listing is located at Fältvägen, 163 42 Stockholm, Sweden

Loading map