2 rooms studio of 51m² in Ulricehamn

Café Wangerud, Boråsvägen, 523 48 Ulricehamn, Sweden

8 668 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

studio Boråsvägen 5 A / Ulricehamn

8668 kr 51.5 m² -01 Renoverad 2:a med nytt kök och badrum. Obs! Hyran är preliminär då förhandlingen pågår! Seniorboende är ett funktionellt boende med möjlighet till gemenskap. Här har alla hyresgäster tillgång till bastu för de som önskar detta. I huset finns en gemensamhets tvättstugan i källaren men alla lägenheter på kullen har egna tvättmaskiner samt torktumlare i lägenheterna I dessa hus ingår elen i hyran. TV-leverantör: Telia bas, 18 kanaler samt ett öppet fibernät, Zitius där du själv kan köpa bredbands-tjänster. LÄGENHETEN Ljus hall med hatthylla och 3 garderober. Stort kök med vitt kakel och vita skåpsluckor med bra förvaring. Induktionshäll, micro och inbyggnadsugn finns. Badrummet är helkaklat och lätt städat med tvättmaskin och torktumlare samt en handdukstork. Rummen är nymålade med vita väggar och fin ekparkett. Bara att flytta rakt in! I DENNA LÄGENHETEN INGÅR: ◾ El, värme och varmvatten ◾Telia TV-utbud, bas ◾Förråd i källaren ◾Tillgång till bastu ◾Tvättmaskin ◾Torktumlare ◾Stor balkong Fastigheten är belägen i centrum med kort avstånd till det mesta. I centrum finns bibliotek, biograf, museum och flera intressanta kulturminnen. Här finner du även närheten till sjön Åsunden och Ulricehamns kallbadhus som erbjuder uppfriskande dopp och härlig bastu. Perfekt avkoppling för kropp och själ. Här finns även en restaurang som serverar skandinavisk mat. Hjärtligt Välkommen på visning vid intresse! Hör av dig till vår uthyrare Lisette! 📞 ✉️ Se alla våra lediga lägenheter på e

Property type

studio

Rooms

2

Size

51 m²

Price

8 668 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Balcony

Yes

Price per m²

170 kr

Map

The listing is located at Café Wangerud, Boråsvägen, 523 48 Ulricehamn, Sweden

Loading map