3 rooms apartment of 88m² in Motala

Bergsättersvägen, 591 51 Motala, Sweden

8 046 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-02-2026

Styvingevägen 12 A

Ekön ligger strax norr om Motala med vacker utsikt över staden och närhet till centrala Motala, sjukhuset, skolor och dagis. Precis i utkanten av Ekön ligger grönområdet Bondebacka med sin 300-åriga ekskog, motionsspår och välkända radiomaster. Lägenheterna varierar från små, mysiga enrummare till stora rymliga femrumslägenheter. Området är blandat med hus från tre till åtta våningar.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

88 m²

Price

8 046 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-02-2026

Price per m²

91 kr

Map

The listing is located at Bergsättersvägen, 591 51 Motala, Sweden

Loading map