3 rooms apartment of 74m² in Tranås

Sveagatan, 573 31 Tranås, Sweden

7 073 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-06-2026

Sveagatan 21 B

Välkommen till denna charmiga lägenhet på Sveagatan 21 B i Tranås!Låter det här som en lägenhet för dig?Hör av dig direkt till oss påå bokar vi en lägenhetsvisning tillsammans.Om lägenhetenBostaden erbjuder en luftig känsla tack vare generös takhöjd. Här finns ett rymligt kök med plats för matbord – perfekt för både vardagsmåltider och trevliga middagar.Lägenheten ligger på bottenvåningen vilket ger enkel tillgång och bekvämt boende.En praktisk och trivsam lägenhet som passar såväl paret som den mindre familjen.OmrådesbeskrivningHär bor du i ett mysigt bostadsområde med närhet till centrum. Ett stenkast från lägenheten finns Svartåslingan som erbjuder härlig promenadväg och vacker natur. I centrum finns trevliga restauranger, caféer och dagligvaruhandel. Här finns även Tranås Station som är perfekt för dig som pendlar.Missa inte denna lägenhet!

Property type

apartment

Rooms

3

Size

74 m²

Price

7 073 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-06-2026

Price per m²

96 kr

Map

The listing is located at Sveagatan, 573 31 Tranås, Sweden

Loading map