Listed 4 days ago

3 rooms apartment of 70m² in Gothenburg

Bogsprötsgatan 10, 426 53 Gothenburg, Sweden

14 145 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 19-05-2026

Västra Frölunda - 3rok - tillsv - 14.145kr/mån

Nyrenoverad förstavåning i villa. Lungt område. Buss 5min Frölunda Torg eller 7min Järntorget och Centralstation. 10min cykel till havet (Fiskebäck mm) .1min till motionsslinga,tennis ,badminton hall och gym.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

70 m²

Price

14 145 kr

Rental period

Unlimited

Available from

19-05-2026

Price per m²

202 kr

Map

The listing is located at Bogsprötsgatan 10, 426 53 Gothenburg, Sweden

Loading map