Publicerad för 4 dagar sedan
Trädgårdsgatan, 641 80 Katrineholm, Sweden
9 257 kr / månad
Renoverad 3 rok uthyres i Katrineholm Öster – Centralt och trivsamt boendeVälkommen till Trädgårdsgatan 8 B i populära Katrineholm Öster! Här erbjuds en renoverad och välplanerad 3-rumslägenhet om 73 kvm på tredje våningen i en välskött fastighet från 1963. Ett perfekt boende för dig som söker ett modernt och bekvämt hem med närhet till både stadsliv och grönområden.Lägenheten erbjuder generösa ytor med ljusa och luftiga rum som skapar en hemtrevlig känsla. Den renoverade standarden ger bostaden ett fräscht och inbjudande intryck samtidigt som den smarta planlösningen erbjuder gott om plats för både vardagsliv och sociala tillfällen. I fastigheten finns även trevliga gemensamma utrymmen som bidrar till en trivsam boendemiljö.Området Öster är ett lugnt och uppskattat område med närhet till centrala Katrineholm. Här bor du med gångavstånd till butiker, restauranger, caféer och service samtidigt som resecentrum erbjuder smidiga pendlingsmöjligheter med tåg och buss. I närområdet finns även skolor, grönområden och motionsmöjligheter, vilket gör området attraktivt för såväl familjer som yrkesverksamma.Med en hyra om 9 257 SEK per månad får du ett centralt och bekvämt boende i en av Katrineholms mest trivsamma stadsdelar.Varmt välkommen att skicka in din intresseanmälan eller boka en visning redan idag!
Renoverad 3 rok uthyres i Katrineholm Öster – Centralt och trivsamt boendeVälkommen till Trädgårdsgatan 8 B i populära Katrineholm Öster! Här erbjuds en renoverad och välplanerad 3-rumslägenhet om 73 kvm på tredje våningen i en välskött fastighet från 1963. Ett perfekt boende för dig som söker ett modernt och bekvämt hem med närhet till både stadsliv och grönområden.Lägenheten erbjuder generösa ytor med ljusa och luftiga rum som skapar en hemtrevlig känsla. Den renoverade standarden ger bostaden ett fräscht och inbjudande intryck samtidigt som den smarta planlösningen erbjuder gott om plats för både vardagsliv och sociala tillfällen. I fastigheten finns även trevliga gemensamma utrymmen som bidrar till en trivsam boendemiljö.Området Öster är ett lugnt och uppskattat område med närhet till centrala Katrineholm.
Här bor du med gångavstånd till butiker, restauranger, caféer och service samtidigt som resecentrum erbjuder smidiga pendlingsmöjligheter med tåg och buss. I närområdet finns även skolor, grönområden och motionsmöjligheter, vilket gör området attraktivt för såväl familjer som yrkesverksamma.Med en hyra om 9 257 SEK per månad får du ett centralt och bekvämt boende i en av Katrineholms mest trivsamma stadsdelar.Varmt välkommen att skicka in din intresseanmälan eller boka en visning redan idag!
Bostadstyp
lägenhet
Rum
3
Storlek
73 m²
Pris
9 257 kr
Hyresperiod
Obegränsad
Tillgänglig från
01-09-2026
Trädgård
Ja
På landet
Ja
Pris per m²
127 kr
Annonsen ligger på Trädgårdsgatan, 641 80 Katrineholm, Sweden
Laddar karta