2-rums lägenhet på 50m² i Örebro

Alnängsgatan, 702 62 Örebro, Sweden

7 438 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: Snarast möjligt

Alnängsgatan 21

I hyran ingår värme, vatten samt analogt utbud med tv-kanaler. Gemensam tvättstuga i entréplanet. Hiss finns i fastigheten. Södra Grev Rosengatan 14 samt Alnängsgatan 21 är belägna i norra delen av Örebros centrum med närhet till Universitetssjukhuset. Byggnaden är från 1996 och har en stor andel mindre lägenheter. Inne på gården finns en välplanerad trädgård gemensam för övriga byggnader inom kvarteret. På fem våningar inryms 66 välplanerade lägenheter.

Bostadstyp

lägenhet

Rum

2

Storlek

50 m²

Pris

7 438 kr

Pris per m²

149 kr

Karta

Annonsen ligger på Alnängsgatan, 702 62 Örebro, Sweden

Laddar karta