Publicerad idag

1-rums lägenhet på 58m² i Stockholm

Alsnögatan 9, 116 44 Stockholm, Sweden

14 023 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: Snarast möjligt

apartment at Stockholm, Alsnögatan 48, Södermalm

Beskrivning av bostaden Typ av bostad Det här är en seniorbostad. Den kan sökas av dig som fyllt 55 år. Om bostaden Fastigheten är byggd 2005. Bostaden har terrass som ligger mot kanalen. Sovalkov finns. Vid kontraktsskrivning kan du behöva uppvisa tecknad hemförsäkring för din nya bostad. Om hyran Kostnad för hushållsel tillkommer. Angiven hyra avser 2026 års hyresnivå. Förmedlingsinformation Viktig information om visning eller förmedling kan skickas ut via sms. Uppdatera dina Om hyresvärden har villkor om antal hushållsmedlemmar hämtar och behandlar vi familjeuppgifter om dig, din registrerade medboende och eventuella barn. Observera att om inflyttningsdatumet infaller på en helgdag eller en röd dag sker inflyttning nästkommande vardag. Om din anställning inte är i Stockholmsområdet behöver du visa att din arbetsplats ligger inom pendlingsavstånd från bostaden. Parkering Garage finns i huset. Nuvarande hyra för garageplats är 2000 kronor inklusive moms. För närvarande finns inga lediga platser. Visningsinformation Om du är en av dem som blir aktuell för en bostad kommer du att bli inbjuden till visning eller få ny kompletterande information i form av bilder/video eller rangordning. Visningsinbjudan kommer att synas på Mina sidor samt skickas på mejl om du har fyllt i en aktuell mejladress. Om du har skyddade personuppgifter får du endast visningsinbjudan via Mina sidor. Boendereferenser Om du blir aktuell för bostaden behöver du

Bostadstyp

lägenhet

Rum

1

Storlek

58 m²

Pris

14 023 kr

Pris per m²

242 kr

Karta

Annonsen ligger på Alsnögatan 9, 116 44 Stockholm, Sweden

Laddar karta