2-rums lägenhet på 34m² i Borås

Druveforsvägen 31, 504 33 Borås, Sweden

6 626 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: 29-04-2026

apartment for rent at Borås

Fastigheten på Druvefors i Borås Solrosen 16 har 36 st lägenheter fördelade på 1-3 rok. Lägenheterna är genomgående, vilket skapar en ljus, luftig atmosfär eftersom ljuset kommer in från två håll. Lägenheterna har parkettgolv av ek och vitmålade väggar. Köken har kaklade stänkskydd, kombinerad kyl och frys, diskmaskin, mikrovågsugn, inbyggd ugn och induktionshäll. Badrummen håller hög standard med komfortvärme i golvet, dusch, toalett och handdukstork samt är inredda med vitt kakel på väggarna respektive mellangrått klinker på golvet. Lägenheterna har en fransk balkong i västerläge och en entrébalkong i österläge. I entréplan finns gemensam tvättstuga samt ett förråd till varje lägenhet. Hyresgästen betalar för förbrukat kall- och varmvatten samt hushållsel och debiteras på hyresavin. Värme ingår i hyran.

Bostadstyp

lägenhet

Rum

2

Storlek

34 m²

Pris

6 626 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

29-04-2026

Balkong

Ja

Pris per m²

195 kr

Karta

Annonsen ligger på Druveforsvägen 31, 504 33 Borås, Sweden

Laddar karta