1-rums lägenhet på 28m² i Enköping

Dr Westerlunds Gata 15, 745 63 Enköping, Sweden

6 523 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: 24-04-2026

apartment for rent at Enköping

Kvarteren som växer fram i Lillsidan längs Flädergatan kommer att smälta in fint i stadsbilden och du som flyttar in kommer att få en välplanerad hemmaplan med fin utsikt över stan. Husen i Westerlunden byggs för att klara Miljöbyggnad Silver, vilket betyder en sund inomhusmiljö, låg klimatpåverkan och hållbara materialval. I Lillsidan kommer en fin blandning av hyresrätter, bostadsrätter och radhus i olika former tillsammans med förskolor, omvårdnadsboenden och handel att ersätta det tidigare industri- och företagsområdet. Som boende i Westerlunden når du enkelt allt du behöver vare sig du förflyttar dig fots, med cykel eller buss. Pendlar du så är det inte långt till stationen och med bil når du 55:an och E18. En utmärkt hemmaplan för både liten och stor. Observera att alla bilder som visas är exempelbilder från likadan lägenhet på vån 2 i huset intill.

Bostadstyp

lägenhet

Rum

1

Storlek

28 m²

Pris

6 523 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

24-04-2026

Pris per m²

233 kr

Karta

Annonsen ligger på Dr Westerlunds Gata 15, 745 63 Enköping, Sweden

Laddar karta