Publicerad för 3 dagar sedan

2-rums lägenhet på 60m² i Eskilstuna

Drakensköldsgatan, 632 27 Eskilstuna, Sweden

6 043 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: 13-05-2026

apartment for rent at Eskilstuna

HYRESRABATT Rabatt på hyran under 2 år. Denna lägenhet är hyressänkt med 2000 kr per månad under 2 år. När kampanjperioden löpt ut kommer hyran höjas upp till ursprungshyran som förnärvarande är 8043 kr i månaden. Erbjudandet gäller nya kunder till Willhem. OM LÄGENHETEN Välkommen till en hemtrevlig tvårummare på Drakensköldsgatan! Köket är stilrent med vita köksluckor och diskmaskin. Badrummet är helkaklat och utrustat med dusch med glasdörrar, wc, handfat och handdukstork. Badrummet är även förberett för installation av egen tvättmaskin. Lägenheten har genomgående vita väggar, parkettgolv och slitstarkt klinker i hallen. Lägenheten har en utgång till en härlig balkong och har bra förvaringsmöjligheter med eget förråd. NÄROMRÅDET Från lägenheten har du gångavstånd till centrum och bra bussförbindelser till bla Tuna Park, ReTuna och Folkesta shoppingcenter. INNERGÅRD Mysig innergård omgärdad av vackra smidesstaket med taggsystem. Stora grönytor och gott om sittplats samt möjlighet att grilla. PARKERING Möjlighet finns att hyra garageplats i huset. Besök willhem.se för att se vilka garageplatser som finns tillgängliga. INGÅR I HYRAN I hyran ingår Tv-paketet Lagom, värme och vatten. Internet och elavtal tecknas av hyresgästen. Välkommen med en ansökan!

Bostadstyp

lägenhet

Rum

2

Storlek

60 m²

Pris

6 043 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

13-05-2026

Pris per m²

101 kr

Karta

Annonsen ligger på Drakensköldsgatan, 632 27 Eskilstuna, Sweden

Laddar karta