2-rums lägenhet på 60m² i Falun

Koppartorget 2, 791 45 Falun, Sweden

9 608 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: 31-03-2026

apartment for rent at Falun

Välkommen till denna renoverade och välplanerade 2 rok på Koppartorget 2B. HALL Välkomnade hall med klinker, vita väggar och förvaring i form av en garderob. Lägenheten har en säkerhetsdörr. KÖK Modernt kök med rostfria vitvaror och ljusgrå laminatbänkskiva, luckorna är vita med stilrena stålhandtag och stänkskydd av vitt kakel. Köket är utrustat med kyl/frys, inbyggnadsugn, häll, fläkt samt diskmaskin och integrerad mikrovågsugn. WC/D Lägenheten har ett ljust helkaklat badrum utrustat med dusch, handdukstork, golvvärme, handfat med kommod samt spegelskåp med belysning. I badrummet finns även tvättmaskin och torktumlare i tvättpelare. VARDAGSRUM Ljust rum med vitmålade väggar och trälaminatgolv. SOVRUM Vitmålade väggar, trälaminatgolv samt förvaring i form av skjutdörrsgarderob. Bilderna i annonsen är från den aktuella lägenheten. Avvikelser från beskrivningen kan förekomma. 2026 års hyra är (9.608 kr/mån) Varmt välkommen med din intresseanmälan! Parkering finns att hyra vid tillgänglighet.

Bostadstyp

lägenhet

Rum

2

Storlek

60 m²

Pris

9 608 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

31-03-2026

Parkering

Ja

Pris per m²

160 kr

Karta

Annonsen ligger på Koppartorget 2, 791 45 Falun, Sweden

Laddar karta