2-rums lägenhet på 66m² i Göteborg

Dunfins Gata, 422 48 Gothenburg, Sweden

11 362 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: 13-01-2026

apartment for rent at Göteborg

Lägenheten hyrs ut på korttidskontrakt i 12 månader med chans till förlängning i upp till fyra år. Bostaden är ljus och välplanerad med modern utrustning som kyl/frys, ugn, induktionshäll, diskmaskin och mikrovågsugn. I badrummet finns tvättmaskin och torktumlare alternativt kombimaskin. Lägenheten har genomgående parkettgolv och vitmålade väggar. Köksluckor och stommar är vita med rostfria beslag. I Wc/dusch/tvätt är det kaklade väggar och klinkers på golvet. Alla lägenheter har balkong eller uteplats. Lägenheterna som hyrs ut finns i brf Selma Park och har varit klara en tid. Bostäderna är i ny skick. Det är mycket viktigt att som hyresgäst visa hänsyn till grannar och övriga bostadsrättsinnehavare i föreningen och att föreningens regler uppfylls till fullo.

Bostadstyp

lägenhet

Rum

2

Storlek

66 m²

Pris

11 362 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

13-01-2026

Balkong

Ja

Pris per m²

172 kr

Karta

Annonsen ligger på Dunfins Gata, 422 48 Gothenburg, Sweden

Laddar karta