3-rums lägenhet på 84m² i Kalmar

Tallhagsvägen, 393 51 Kalmar, Sweden

10 790 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: 19-04-2026

apartment for rent at Kalmar

Denna moderna 3-rums etagelägenhet erbjuder en perfekt kombination av stil och funktionalitet. Med två våningsplan skapas en luftig och rymlig känsla. I det nedre planet finner du ett ljust och öppet delvist kök med nytt parkettgolv och moderna vitvaror och gott om förvaringsutrymme, vilket gör det enkelt att laga mat och umgås. Köket leder in i vardagsrummet, där stora fönster släpper in naturligt ljus och ger en härlig utsikt över omgivningarna. Här finns också plats för en matgrupp, perfekt för middagar med familj och vänner. Det nedre planet har även ett av lägenhetens två badrum, utrustat med dusch, toalett och handfat, vilket gör det praktiskt för både gäster och vardagsbruk. På det övre planet hittar du två välplanerade sovrum, som ger möjlighet till avkoppling och privatliv. Det andra badrummet ligger också här, med badkar vilket är idealiskt för att kunna njuta av ett varmt bad efter en lång dag. Lägenheten har även balkong och uteplats, perfekt för att njuta av soliga dagar. Fiber finns i fastigheten. Lugn innergård med lekplats. Bra bussförbindelser i närheten. Parkering och garage finns att hyra. Tvättmaskin i badrum. Hyra 10790 kronor/månaden, uppvärmning och vatten ingår. Tillträdesdatum: 2026-07-01. (Möjligt tillträde 2026-06.01.)

Bostadstyp

lägenhet

Rum

3

Storlek

84 m²

Pris

10 790 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

19-04-2026

Pris per m²

128 kr

Karta

Annonsen ligger på Tallhagsvägen, 393 51 Kalmar, Sweden

Laddar karta