Publicerad för 2 dagar sedan

2-rums lägenhet på 48m² i Karlskrona

Himarkavägen 8, 371 42 Karlskrona, Sweden

10 500 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: 15-05-2026

apartment for rent at Karlskrona

Stuga vid vid havet i Karlskrona på Hästö – fullt möblerat & inflyttningsklart Välkommen till ett nybyggt och smakfullt inrett hus om 48 kvm på attraktiva Hästö! Här bor du i ett lugnt och naturnära område udde med havet precis runt knuten. Bostaden är belägen på villatomt. Hit söker vi en mycket ordningsam hyresgäst. Endast 60 meter från bostaden finns egen brygga, och inom ett par minuters promenad når du både sandstrand och klippor – perfekt för bad och avkoppling. Området erbjuder fantastisk natur samtidigt som du har nära till stadens bekvämligheter. Bostaden är ledig från 1 juni 2026. Läge: Ca 2,3 km till Karlskrona lasarett och tågstation Ca 3,8 km till BTH Ca 4,5 km till Karlskrona centrum Busshållplats endast 100 m bort Närbutik inom 200 m Bostaden erbjuder: Egen parkering precis intill huset och ingången. Uteplats med utemöbler och grill, västerläge (kvällssol) Fullt möblerad bostad – bara att flytta in Sov loft takhöjd 170-150cm, med två 90-sängar (sängkläder ingår) Vardagsrum med bäddsoffa, matgrupp och TV Fullutrustat kök med bardisk, kyl/frys, diskmaskin, spis/ugn, mikro, kaffebryggare och vattenkokare WC/dusch samt tvätt- tork Ingår i hyran: El, värme och vatten Wifi möbler. Till detta boende söker vi ordningsamma hyresgäster, gärna med referenser. Övrigt/ villkor (Sommar korttidsuthyrning: Veckovis hyra, juni-aug 18000kr/vecka max 4pers.) Långtidshyra mer än 10mån, 10500kr/mån, 3mån uppsägningstid, max 2pers. Husdjur och rökning är ej tillåtet Vid intresse – skriv några rader om dig/er själva och lämna telefonnummer.

Bostadstyp

lägenhet

Rum

2

Storlek

48 m²

Pris

10 500 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

15-05-2026

Möblerad

Ja

Husdjursvänlig

Ja

Parkering

Ja

Pris per m²

219 kr

Karta

Annonsen ligger på Himarkavägen 8, 371 42 Karlskrona, Sweden

Laddar karta