Publicerad för 2 dagar sedan

2-rums lägenhet på 57m² i Norrköping

Vattengatan, 602 20 Norrköping, Sweden

8 360 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: 18-05-2026

apartment for rent at Norrköping

2:a med öppen planlösning. Totalrenoverad för några år sedan. Bra läge, nära till det mesta, så som vackra promenadstråk, Folkparken, bra restauranger, city, resecentrum och Campus. Köket, i öppen planlösning, har spishäll, inbyggnadsugn, rostfri spiskåpa, integrerad kyl/frys samt diskmaskin. Badrummet är helkaklat med klinkers och golvvärme, handdukstork, kommod samt duschvägg och förberett för tvättmaskin. Stort sovrum med avskild del lämpligt för hemmakontor. Fastigheten har ett elektroniskt passagesystem, Säkerhetsdörr. Tele 2 kabel-tv inkl play och möjlighet att teckna bredbandsavtal. På entréplan hittar du ett miljörum med möjlighet att sortera en stor del av ditt hushållsavfall, en fräsch liten tvättstuga med tillhörande torkrum, cykelrum samt Utgång till vår lilla innergård. Trevligt Rökfritt hus med goda grannar. Allergilägenhet, ej rökning eller husdjur.

Bostadstyp

lägenhet

Rum

2

Storlek

57 m²

Pris

8 360 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

18-05-2026

Husdjursvänlig

Ja

På landet

Ja

Pris per m²

147 kr

Karta

Annonsen ligger på Vattengatan, 602 20 Norrköping, Sweden

Laddar karta